Kombi bakımı yapılırken nelere dikkat edilmeli?

Kombiniz var ve bakım zamanı mı geldi? Kombi kullanıcılarının bir çoğu kombi bakımlarını kendileri yapmaya çalışıyor. Bunun nedenleri arasında, kombi bakımı yapan servise güvenmeme veya kombi bakım ücreti ödemek istememeleri. Kombi bakımı basit bir işlem gibi görünüyor olabilir fakat kombi bakımı esnasında yapılacak hatalı işlemler kombi üzerinde yüksek bedelli arızalara neden olabilir.

Kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi bakımı , kombilerin temizlenme işlemiş değildir, bir çok kombi yetkili servisi ve kombi özel servisi kombiye bakım yapma işleminin , temizlik olduğunu düşünüyor. Kombi bakımı , kombi içerisinde ve çevresindeki sistemde oluşan yıpranmaları tespit ederek eski haline getirmektir. Kombi bakım sonrası , arızalanma ihitmali olan yıpranmış parçaların tekrar sağlıklı çalışabilir hale gelmesini sağlar, kombinin daha güvenli çalışmasını sağlar.

Kombi bakımında neler yapılır?

Kombi bakımında neler yapılır? Kombi bakımında temizlik en son yapılması gereken bir servis işlemidir. Kombi servisleri , bakımda neler yapılması gerektiğini bilmedikleri için kombiye bakım yaparak kombi servis işlemini tamamlıyor. Kombi bakımı yaparken mutlaka , kombileri gaz ayarları yapılmalı veya kontrol edilmeli, genleşme tankına mutlaka hava basılmalı, kombi girişindeki filtre mutlaka temizlenmeli ve kombi ile kombi bağlantı filexinde gaz kaçak tespiti yapılmalıdır.